All-State certificates are available:
-- $5 for one blank certificate, $4 extra for a second, $3 per for each
after that. Payable to NYSSCOGS, 3350 Rt 28, Herkimer, NY 13350.
-- Online ordering of certificates with the details already printed can
be ordered via PayPal or credit card. (Scroll to the bottom of that page.)
First team
Nick Ryan 11 Fayetteville Manlius-3
Dan Lennon 12 Peru-7
Brendan Smith 12 Syracuse CBA-3
Dan Galford 11 Monsignor Farrell-CHSAA
M.J. Erb 12 Victor-5
Mike Libruk 12 Shaker-2
Matt Deyo 12 Fayetteville-Manlius-3
Thomas Awad 12 Chaminade-CHSAA
Cooper Roach 12 Honeoye Falls-Lima-5
Ryan Manahan 11 Marcellus-3
Second team
Brendan Wortner 12 Dobbs Ferry-1
Konrad Surkont 12 Stuyvesant-PSAL
Michael Turi 12 John Jay East Fishkill-1
Christian Delago 12 Shaker-2
T.J. Hornberger 10 Lake Shore-6
Sam Anderson 12 South Lewis-3
Eddie Merenda 12 Arlington-1
Sebastion Hanson 11 Arlington-1
Jack Stevenson 11 Stuyvesant-PSAL
Mickey Burke 10 Rush-Henrietta-5
Third team
Brian Crimmins 12 Horseheads-4
Stephen Shine 11 Briarcliff-1
Taylor Love 12 Rye-1
Paddy Grandinali 12 Warwick-9
Justin Maguire 12 Brewster-1
Alec Peinkofer 11 Baldwinsville-3
Nate Kozyra 12 Rush-Henrietta-5
Andrew Sweeney 12 Rush-Henrietta-5
Ryan Colabella 12 Hauppauge-11
Cameron Bruce 12 Lansing-4
Fourth team
Ryan Phillips 12 Regis-CHSAA
Jeremy Rushok 12 Akron-6
Stephen Bourguet 11 Manhasset-8
Austin Lane 12 Greenwich-2
Eric Holt 11 Carmel-1
Jason Lange 11 Notre Dame-Bishop Gibbons-8
Thomas Diliberto 12 St. Anthony's-CHSAA
Jon Vallecorsa 12 Shaker-2
Kris Moran 11 North Babylon-11
Travis Jordon 12 Gates Chili-5
Fifth team
Mike Anvelt 12 Pittsford Sutherland-5
Mitchell Kun 12 Sheepshead Bay-PSAL
Buddy Herkenham 12 Burnt Hills-Ballstoke Lake-2
Pier Berkmans 10 Bronx Science-PSAL
Jeff Antolos 11 Batavia Notre Dame-5
Marco Pompilj 09 Collegiate-AIS
Marc Violone 12 Byram Hills-1
Zachary Cammer 11 Walt Whitman-11
John Lee 12 Shoreham-Wading River-11
Martin Leff 12 West Genesee-3
Sixth team
Patrick Ginty 11 St. Anthony's-CHSAA
Joseph Ferencik 12 Chaminade-CHSAA
Frankie Pfeil 12 Royalton-Hartland-6
John Bentivegna 11 Monsignor Farrell-CHSAA
Alex Campanella 11 Eldred-9
Brent Freestone 10 Saratoga Springs-2
Ben Thomas 12 Fayetteville-Manlius-3
Elliott Martynkiewicz 12 East Aurora-6
Gabe Rodriguez 11 Geneseo-5
Ian Tolan 12 Binghamton-4
Seventh team
Michael Damato 11 Walt Whitman-11
Sean Phillips 11 East Aurora-6
Alfredo Mazzuca 11 New Paltz-9
Patrick Cummings 12 Walt Whitman-11
Taylor Titcomb 12 Port Washington-8
Evan Ward 12 Suffern-1
Tyler Ranke 10 Hilton-4
Grant Parrelli 11 Warwick-9
James Gowans 11 Mexico-3
Ari Lewenstein 12 Ithaca-4
Eighth team
Adam Murphy 11 Amherst-6
Justin Bender 12 Clarence-6
Joe Dinan 11 Tappan Zee-1
Brian Smith 12 St. Anthony's-CHSAA
Aaron Ryley 11 Arlington-1
Dmitri Zuccarello 12 Xavier-CHSAA
Aaron Peterson 11 Warwick-9
Benito Muniz 09 Carmel-1
Logan Kempney 12 Beaver River-3
Will McDuffie 12 Collegiate-AIS
Ninth team
Ethan Hausamann 12 Shaker-2
Austin Coneys 12 Harborfields-11
Kevin French 12 John Jay East Fishkill-1
Jake Hensler 11 St. Anthony's-CHSAA
Nathan Kotch 12 Tappan Zee-1
Steve Arnone 12 Monsignor Farrell-CHSAA
Colin Fitzgibbons 11 Fayetteville-Manlius-3
Tim Banach 12 Corning-4
Bryce Millar 09 Fayetteville-Manlius-3
Nick Miller 12 Maine-Endwell-4
Tenth team
Conor Gallagher 12 Cathedral Prep-CHSAA
David Busby 11 New Paltz-6
Devon Rocks 11 Bishop Ford-CHSAA
Kieran Brennan 12 Pearl River-1
Adam Lafemina 11 Bayport-Blue Point-11
Will Burton 12 Pittsford Mendon-5
Jack Wesley 10 Pittsford Mendon-5
Tom Higgins 12 Westlake-1
Dayton Flannery 12 Bronxville-1
Josh Dyrland 10 Irondequoit-5